AVRUPA'DA YAŞA


yunanistan'da oturum almak

Altın Vize Yunanıstan

AVRUPA'DA GAYRİMENKUL YATIRIMI YAPARAK OTURUM ALIN. 

Yunanistan'da yaşamak
yunanistan'da yaşam

Yunanistan, 11 Milyon kişiye ev sahipliği yapan bu güzel ülke tarihi eserleri, kültürü, adaları ve senede 300 gün güneşli iklimiyle ünlüdür. 1981'den beri Avrupa Birliğinde olan Yunanistan senede 18 milyon turist ağırlamaktadır. 


Güney Avrupa'da ki diğer ülkeler gibi ekonomik krizden etkilenmiştir. Bu durum ev fiyatlarını %30 - %40 arasında düşürmüş, gayrimenkul yatırımı için çok elverişli bir hale getirmiştir. Ekonominin düzelmesine dair ilk belirtiler bugünden görülebilmektedir. 


Yunanistan Altın Vize Yasası Temmuz 2013 yılında yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek için yürürlüğe girmiştir

Yatırım yapılması durumunda 5 yıl aldığınız oturum ile ömür boyu oturum ve vatandaşlığa devam eden bir sürece gireceksiniz.

Adım Adım: 


İlk adım olarak şirketimize yaptığınız başvuru sonrasında görüşmemizde size en uygun lokasyonda ihtiyacınıza ve kullanımınıza uygun gayrimenkul tipini belirliyoruz. 

Kısa süre zarfında sizin için bulacağımız alternatiflerden elemeler yapıp en mantıklı seçenekleri görmek için Yunanistan'a gittiğinizde sizleri Yunaistan yetkilerimiz karşılayacak.  

Satış için ihtiyacınıza göre kredi kullanımınızdan , avukat ve noter işlemlerine kadar sizin yanınızda olacak yetkililerimiz uzun yıllardır İtalya'da yaşayan bürokrasiye dair tüm işlemlere hakim Türklerdir.

Satışın hemen ardından birlikte evrakları tamamlayarak  yapacağımız oturum başvurusunu takip eden 10 gün içerisinde siz, eşiniz ve21 yaşından küçük çocuklarınız için " Residancy Visa"  Oturum vizesi çıkacaktır.  Bu vize 5 yıllık olup yılda

1 kez  evrak kontrolü gerektirmektedir.  

Diğer ülkelerde olduğu gibi İtalya'da da oturum vizesi alabilmeniz için;

    * Sabıka kaydınız olmamalı

    * Yatırımı yapan kişi 18 yaşından büyük olmalı. 

    * Yatırım tutarı resmi bir banka üzerinden, sizin hesabınızdan aktarılmalı.

    * Yatırım tutarını havale eden bir şirket ise bu şirkette çoğunluk hissenin       sahibi olmalısınız. 

Yunanistan Altın Vize uygulaması Güney Avrupa'da en uygun şartlara sahip olduğundan iyi bir alternatif olabilir. Kimi aileler için 18 değil 21 yaşına kadar ki çocuklarına oturum vermesi diğer tüm ülkelerden farklı olarak ilgi çekici olabilir . Ekonomik potansiyeli, tarihi ve yaşam kalitesi ile Yunanistan'da yatırım yapmak geleceğe güvenle bakmanızı sağlıyor . Yatırımınızı VILLA V.I.P profesyonellerinin desteği ile yapın. Geleceğe en doğru yatırımı yapın. 

Golden Vısa Greece

Genel Bilgi:

Yunanistan Altın Vizesi için yapılması gereken minimum gayrimenkul yatırımı yasa ile  250.000 € olarak belirlenmiştir. Bu rakam Avrupa Biriliğindeki büyük ülkeler arasında en uygun miktardır.  Satın aldığınız gayrimenkulde oturabileceğiniz gibi  arzu ederseniz Atina ya da Selanik merkezde yüksek kira getirili bir gayrimenkul alıp, kendiniz Mikanos, Santorini, Sakız gibi bir adada daha makul bir kirada oturabilirsiniz.  

Yunanistan Altın Visa yasası minimum kalış süresi  öngörmediğinden alıp kiraya verdiğiniz gayrimenkulünüz  sayesinde edindiğiniz  Yunanistan Oturumu ile Schengen bölgesinde istediğiniz ülkede yada Türkiye'de yaşamınıza devam edebilir, 5 yıl sonunda tekrar bir 5 yıl için başvurabilirsiniz.  

Diğer birçok büyük Avrupa ülkesindeki gibi geçirdiğiniz 5 yılın her birinde 6 aydan fazla Yunanistan'da ikamet ederseniz  ömür boyu oturum için başvurunuzu verebilir 10 sene sonunda ülkenin genel tarihini ve ana dilini öğrenirseniz vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Yabancı bir ülkede doğru yatırımı yaparak yanılmamak, tüm bürokratik işlemler arasında evraklarda hata yaparak tekrar tekrar başlamamak için VILLA V.I.P Profesyonelleri ile çalışmalısınız.