seçmelı ıkamet

 Italya

italya'da yaşamak

​Electıve Resıdence Italy

AVRUPA'DA GAYRİMENKUL YATIRIMI YAPARAK OTURUM ALIN. 


İtalya, 60 Milyon kişiye ev sahipliği yapan bu güzel ülke muhteşem manzaraları, tarihi, üniversiteleri, dünyaca ünlü şirketleri ve Roma , Venedik , Milano gibi büyük şehirleriyle ünlüdür. 

Avrupada ki önemli ekonomilerden biri olan İtalya'da  Güney Avrupa'da ki diğer ülkeler gibi ekonomik krizden etkilenmiştir. İspanya gibi ülkeler bu krizden sonra daha hızlı yükselirken Avrupa'nın en büyük 3.Sanayi devi olan İtalya daha yavaş olsa da emin adımlarla ilerlemektedir.  Bu durum ev fiyatlarını %20 - %30 arasında düşürmüş, gayrimenkul yatırımı için çok elverişli bir hale getirmiştir. 

İtalya Altın Vize Yasası 2014 yılında yabancı yatırımcıları ülkeye çekmek için yürürlüğe girmiştir

Yatırım yapılması durumunda 5 yıl aldığınız oturum ile ömür boyu oturum ve vatandaşlığa devam eden bir sürece gireceksiniz.
​​


Adım Adım: 

İlk adım olarak şirketimize yaptığınız başvuru sonrasında görüşmemizde size en uygun lokasyonda ihtiyacınıza ve kullanımınıza uygun gayrimenkul tipini belirliyoruz. 

Kısa süre zarfında sizin için bulacağımız alternatiflerden elemeler yapıp en mantıklı seçenekleri görmek için İtalya'ya gittiğinizde sizleri İtalya yetkilerimiz karşılayacak.  

Satış için ihtiyacınıza göre kredi kullanımınızdan , avukat ve noter işlemlerine kadar sizin yanınızda olacak yetkililerimiz uzun yıllardır İtalya'da yaşayan bürokrasiye dair tüm işlemlere hakim kişilerdir.

Satışın hemen ardından birlikte evrakları tamamlayarak  yapacağımız oturum başvurusunu takip eden 10 gün içerisinde siz, eşiniz ve 18 yaşından küçük çocuklarınız için " Residancy Visa"  Oturum vizesi çıkacaktır.  Bu vize 5 yıllık olup yılda 1 kez  evrak kontrolü gerektirmektedir..

Diğer ülkelerde olduğu gibi İtalya'da da oturum vizesi alabilmeniz için;

    * Sabıka kaydınız olmamalı

    * Yatırımı yapan kişi 18 yaşından büyük olmalı. 

    * Yatırım tutarı resmi bir banka üzerinden, sizin hesabınızdan aktarılmalı.

    * Yatırım tutarını havale eden bir şirket ise bu şirkette çoğunluk hissenin sahibi olmalısınız. 

İtalya Altın Vize uygulaması sayesinde Gayrimenkul sahibi olmayı büyük bir yatırım fırsatı olarak görüyoruz. Ekonomik potansiyeli, tarihi ve yaşam kalitesi ile Italya'da yatırım yapmak geleceğe güvenle bakmanızı sağlıyor . Yatırımınızı VILLA V.I.P profesyonellerinin desteği ile yapın. Geleceğe en doğru yatırımı yapın. 

AVRUPA'DA YAŞA


italya'da yaşam

Genel Bilgi:

İtalya Altın Vizesi için yapılması gereken minimum gayrimenkul yatırımı yasa ile 300.000€ olarak belirlenmiştir. Alacağınız gayrimenkulde oturabileceğiniz gibi, arzu ederseniz 
Roma ya da Milano merkezde yüksek kira getirili bir gayrimenkul alıp, kendiniz Sorrento kıyılarında daha makul bir kirada oturabilirsiniz.  

İtalya Seçmeli Oturum yasası minimum kalış süresi  öngörmez lakin diğer ülkelerden farklı olarak  aile bireylerinin kalış kapasitesine uygun büyüklükte 1 evin kirada değil, siz gelmeseniz bile sizin oturumunuzda olması gerekmektedir.  Her yıl kontrolle yenilenen bu oturumu 5 yıl sonunda tekrar bir 5 yıl için başvurabilirsiniz.  

Diğer birçok büyük Avrupa ülkesindeki gibi geçirdiğiniz 5 yılın her birinde 6 aydan fazla İtalya'da ikamet ederseniz  ömür boyu oturum için başvurunuzu verebilir 10 sene sonunda ülkenin genel tarihini ve ana dilini öğrenirseniz vatandaşlık başvurusunda bulunabilirsiniz. Yabancı bir ülkede doğru yatırımı yaparak yanılmamak, tüm bürokratik işlemler arasında evraklarda hata yaparak tekrar tekrar başlamamak için VILLA V.I.P Profesyonelleri ile çalışmalısınız.